Reklama
  • Środa, 24 sierpnia 2016 (10:05)

    Na Wspólnej. Tragiczne skutki złych wyborów

Reklama

Monika dzwoni do córki pana Stanisława i zawiadamia ją, że jej ojciec zmarł dzisiejszej nocy. Jeszcze tego samego dnia zrozpaczona kobieta w towarzystwie brata przyjeżdża do Warszawy, by zająć się załatwieniem formalności związanych z pochówkiem.

Gdy ze smutkiem przeglądają rzeczy pozostawione przez ojca, nagle w drzwiach staje pan Stanisław. Jego córka mdleje. Monika jest przerażona. Jej przygnębienie pogłębia się, gdy dostaje wiadomość, iż powinna jak najszybciej zgłosić się do dyrektorki domu opieki.

Damian zamiast wesprzeć żonę, sam wpada w panikę. Jest przekonany, że dzieci pana Stanisława będą domagały się zadośćuczynienia za wprowadzenie ich w błąd i narażenie na traumatyczne przeżycia.

Dramatyczny wieczór

Kasia idzie z Dominikiem na przyjęcie z okazji osiemnastych urodzin ich koleżanki Niny. Tam chłopak wpada w wir towarzyskich rozmów i zapomina o swojej partnerce. Bergówna jest wściekła i rozżalona. Więc gdy pada propozycja zażycia dopalaczy, dziewczyna bez zastanowienia na nią przystaje.

Wkrótce okazuje się, że ta nierozważna decyzja jest brzemienna w skutkach – Kasia ma zapaść i trafia do szpitala. Kilka minut później w klinice zjawia się przerażony Bogdan. Początkowo w ogóle nie może zrozumieć, jak doszło do tej tragicznej sytuacji.

Gdy nieco dochodzi do siebie, próbuje skontaktować się z Dominikiem, by dowiedzieć, co się wydarzyło. Jednak chłopak przez dłuższy czas nie odbiera telefonu. Gdy w końcu pojawia się w szpitalu, Berg rzuca się na niego z pięściami. Na szczęście po kilku dniach Kasia dochodzi do siebie i wraca do domu. Przeprasza rodzinę za to, co się wydarzyło i obiecuje, iż nigdy się to już nie powtórzy.

Ale Bogdan nie chce odpuścić i żąda, by córka zdradziła skąd wzięła środki psychoaktywne. Czy przyparta do muru Bergówna wyda przyjaciółkę?

Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny powód zmartwień dziewczyny. Kasia jest niemal pewna, że nauczyciele dowiedzieli się o historii z dopalaczami. Martwi się, że konsekwencją jej nieodpowiedzialnego zachowania może być niedopuszczenie do matury.

Zemsta dręczonego

Kinga błaga Michała, by ostatecznie zrezygnował z zemsty na Januszu. Ale Brzozowski jest nieprzejednany i uważa, że sadysta musi w końcu ponieść zasłużoną karę. Tymczasem Marcin śledzi Janusza, jest zdecydowany podjąć bardzo radykalne kroki.

Gdy tylko zauważa, iż były wychowawca wysiada z auta, z piskiem opon rusza w jego kierunku. Ostatecznie jednak Janusz nie ginie pod kołami samochodu, a Bialski zostaje aresztowany przez policję za próbę zabójstwa.

Niebawem dowiaduje się o tym Michał i postanawia działać. Odnajduje Janusza spacerującego z rodziną i w czasie ostrej rozmowy stawia mu ultimatum – albo odwoła oskarżenie Marcina, albo wszyscy poznają szczegóły z jego niechlubnej przeszłości.

Kilka dni później u Brzozowskiego zjawia się żona byłego wychowawcy. Kobieta chce się dowiedzieć, czy mężczyzna, z którym dzieli życie, dopuścił się tak przerażających czynów. Michał nie pozostawia jej złudzeń i opowiada, czego doświadczył ze strony Janusza.

Po powrocie do domu Magda bez słowa zaczyna pakować siebie i dzieci. Jej mąż jest przerażony, nie może uwierzyć w to, co się dzieje. W końcu zaczyna błagać żonę, by go nie porzucała.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.