Reklama
  • Wtorek, 27 września 2016 (11:37)

    Na Wspólnej. Przedślubna gorączka

Po zabawnych, choć mrożących krew w żyłach perypetiach związanych z wyznaczeniem daty ślubu, Honorata i Roman zaczną ustalać listę gości.

Leśniewska (Aleksandra Konieczna) i Hoffer (Waldemar Obłoza) zaczną od zaproszenia najbliższych członków swoich rodzin. W tym celu zorganizują u siebie w mieszkaniu uroczysty obiad, na który zaproszą swoje dzieci. Honorata – syna Mikołaja (Krzysztof Wieszczek) wraz z jego żoną Nicole (Maria Niklińska), a Roman – córkę Martę (Joanna Jabłczyńska) z ukochanym Olafem (Maciej Brzoska) i syna Kamila (Kazimierz Mazur) z żoną Zuzanną (Małgorzata Socha).

Reklama

Gdy już wszyscy w komplecie zasiądą do stołu, Leśniewska i Hoffer oficjalnie ogłoszą, że za parę dni odbędzie się ich ślub. Co na to goście?

Z wielką radością i zadowoleniem przyjmą zaproszenie i pogratulują narzeczonym, że w końcu zdecydowali się połączyć węzłem małżeńskim. Bo dla wszystkich zebranych od dawna było oczywiste, że wyznaczenie daty i sam ślub, to w przypadku Honoraty i Romana tylko formalność.

Sekrety i tabu

Rodzinne spotkanie stanie się także pretekstem do poruszenia tematu ślubu Marty i Olafa. Hoffer wyraźnie zasugeruje partnerowi córki, że nie powinien dłużej zwlekać z poproszeniem Konarskiej o rękę. Wywołany do tablicy Olaf stwierdzi, że – jeśli o niego chodzi – to z wielką przyjemnością poślubiłby Martę nawet nazajutrz. Jednak temat ślubu wyraźnie zirytuje dziennikarkę, która utnie dyskusję jednym zdaniem: Po co się śpieszyć?

Tymczasem Zuza kurtuazyjnie zapyta młodych Leśniewskich, jak było na wakacjach w Hiszpanii. Nicole odpowie jej wymijająco – tak, jakby nie była na żadnym urlopie! Po wyjściu od rodziców Mikołaj podziękuje żonie, że zdecydowała się mu towarzyszyć, choć od jakiegoś czasu nie prowadzą już życia we dwoje. Łączy ich tylko wspólny synek Stefanek.

Kłótnia o kochanka

Niebawem między Agnieszką (Katarzyna Walter) a Weroniką (Renata Dancewicz) dojdzie do najpoważniejszego sporu w całej historii ich wieloletniej znajomości i przyjaźni.

Roztocka wygarnie Olszewskiej, że musiała przez nią okłamać Rafała (Lech Mackiewicz). Ostrzeże ją przy okazji, że więcej nie będzie kryła kłamstw i matactw. Da jej do zrozumienia, że powinna skończyć romans, który i tak nie ma żadnej przyszłości.

Uświadomi przyjaciółce, jak wiele ryzykuje, spotykając się z Darkiem (Michał Mikołajczak) i ile może stracić, jeśli ich romans wyjdzie na jaw. Olszewska nie będzie miała ochoty słuchać kazań. Oznajmi, że sama będzie decydowała o swoim życiu. Jest zakochana i nie ma zamiaru walczyć z głosem serca!

Zamiast ciąży... motocykl

Żaneta (Anna Guzik-Tylka) będzie zawiedziona, kiedy wynik jej testu ciążowego okaże się ujemny. Wojtek (Wojciech Błach) przytuli żonę i zapewni, że w końcu doczekają się swojego dziecka.

W tym samym odcinku Miro (Marcin Przybylski) spyta Szulca, czy kupi od niego motocykl. Wojtek odpowie, że mają teraz z Żanetą inne wydatki i zrobiłby jej przykrość, wydając pieniądze na taki zbytek.

Lecz da się skusić na jazdę próbną, a po powrocie do domu oznajmi żonie, że kiedy urodzi im się dziecko, będą potrzebowali więcej pieniędzy. Dlatego zacznie dawać lekcje jazdy na motocyklu. Musi więc kupić jakąś maszynę, a gdy sam się trochę podszkoli, będzie mógł uczyć innych. Szulcowa zachwycona, że mąż tak troszczy się o rodzinę, bez trudu da się przekonać do tego pomysłu.

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.