Reklama
  • Czwartek, 30 czerwca 2016 (11:00)

    Na Wspólnej. Nowak i Marcinkowa zaczną planować swój ślub

Koniec czy przerwa?

W dniu wyjazdu Klaudii (Julia Trembecka) do Amsterdamu Ola (Marta Wierzbicka) zadzwoni do ukochanej. Bracka przedwcześnie ucieszy się, że Zimińska zmieniła zdanie i zdecydowała się jechać razem z nią do Holandii.

Reklama

Lecz Olka ze łzami w oczach wyjaśni, że zadzwoniła tylko po to, by życzyć jej powodzenia. Po tej rozmowie trudno będzie jej wrócić do równowagi psychicznej. Uwadze Marka (Grzegorz Gzyl) nie ujdzie, jak bardzo jego młodsza latorośl cierpi z powodu rozstania z ukochaną.

Będzie tym autentycznie poruszony. Czy młoda Zimińska rzeczywiście definitywnie rozstanie się z Bracką? A może okaże się, że dziewczyny nie potrafią bez siebie żyć i wrócą do siebie po przerwie podyktowanej wyjazdem Klaudii?

Kłopotliwy braciszek

Przed wyjściem na uczelnię Tomek (Krzysztof Chodorowski) poprosi brata (Kuba Wesołowski), by pożyczył mu kilkaset złotych. Zapytany, na co mu aż tyle pieniędzy, natychmiast odpuści. A krótko po jego wyjściu na Wspólnej zjawi się Leszek (Wojciech Majchrzak).

Wyjaśni Igorowi, że był umówiony z Tomkiem. Kiedy usłyszy, że ten wyszedł na zajęcia, uświadomi starszemu synowi, że jego brat już od kilku miesięcy nie studiuje.

Zdenerwowany każe Igorowi zadzwonić po Tomka. Nowak sprzeciwi się ojcu, argumentując, że złością i tak nic nie zdziała. Obieca, że sam porozmawia z bratem. Tomek zirytuje się, że jego tajemnica wyszła na jaw. Przyzna, że zaniedbał naukę. Chciałby naprawić swój błąd, ale warunkowy egzamin kosztuje 800 złotych, a on jest bez grosza.

Witaminy na raka

Kamil (Kazimierz Mazur) przekaże siostrze (Joanna Jabłczyńska) spreparowane wyniki badań, z których wynika, że Marta ma raka. Konarska uda się do gabinetu Babińskiego (Krzysztof Bochenek). Jedna z pacjentek poradzi jej, żeby nie godziła się na chemioterapię, tylko zaufała znachorowi. Przed wejściem do środka Marta włączy dyktafon.

Przedstawi Babińskiemu swój problem i pokaże mu wyniki badań. Znachor, nawet do nich nie zaglądając, stwierdzi u niej chłoniaka. Doda, że ciężkie choroby są zazwyczaj skutkiem przeżytej traumy i leczenie należałoby zacząć od psychoterapii.

Zapyta, czy w przeszłości ktoś ją skrzywdził. Marta będzie poruszona wywodem znachora i jego przenikliwością. Babiński zaleci jej przyjmowanie dużych dawek witaminy C i sody oczyszczonej oraz ziół.

Ślub zaraz po rozwodzie?

Po powrocie do domu Elżbieta (Paulina Chapko) niespodziewanie oznajmi Igorowi, że tego dnia widziała się z Jakubem (Andrzej Niemirski) i jego prawnikiem. Wyraźnie zadowolona i podekscytowana pokaże mu pisemną zgodę męża na rozwód bez orzekania o winie. Efekt? Bardzo szczęśliwi kochankowie wypiją toast za wolność Marcinkowej.

Nie zwlekając, Nowak jasno da ukochanej do zrozumienia, że niedługo będzie się cieszyła swobodą. Elżbieta natychmiast domyśli się, że ukochany chce poprosić ją o rękę. Igor oczywiście nie zaprzeczy... W tym miejscu na usta aż ciśnie się pytanie, czy tym razem Marcinek dotrzyma słowa i zwróci żonie wolność? A może rozpocznie nową grę, by po raz kolejny uprzykrzyć życie Eli i Igorowi?

Świat Seriali

Zobacz również

  • Po zabawnych, choć mrożących krew w żyłach perypetiach związanych z wyznaczeniem daty ślubu, Honorata i Roman zaczną ustalać listę gości. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.