Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (14:00)

    Na Wspólnej. Nowa postać w serialu

Odc. 2342. Kamil straci cierpliwość i podniesionym głosem oznajmi prawnikowi, że działał w stanie wyższej konieczności.

Twarda ręka skrzypka

Niebawem Agnieszka (Katarzyna Walter) zdecyduje się wyprowadzić od Rafała (Lech Mackiewicz). Sobczak nie da po sobie poznać, jak bardzo cierpi z tego powodu. Będzie udawał chojraka, ale gdyby tylko udało mu się zatrzymać ukochaną, byłby bardzo szczęśliwy. Olszewska wynajmie nowe mieszkanie. Jakiś czas później, w drodze do pracy spotka się z Darkiem (Michał Mikołajczak).

Reklama

Rafał będzie czekał na kochanków przed kancelarią. Gdy w końcu się zjawią, stanie przed Żbikiem i nie mówiąc ani słowa, wymierzy mu cios pięścią. Agnieszka oceni, że jeśli dotąd miała jakieś wątpliwości, to teraz już jest całkowicie pewna, że postąpiła słusznie. A Żbik, opatrując rany po pobiciu, skomentuje, że jak na skrzypka Rafał ma zadziwiająco twardą rękę.

Romans znad Wisły

Pamiętacie kelnerkę Sylwię Okońską z „M jak miłość”? Grająca ją 32-letnia dziś Anna Gzyra-Augustynowicz dołączyła właśnie do obsady „Na Wspólnej” jako Patrycja. Norbert (Michał Malinowski) będzie świętował z kumplami swój zawodowy sukces jako chippendalesa w barze nad Wisłą. Impreza rozkręci się do tego stopnia, że zabraknie im pieniędzy na zapłacenie rachunku.

Nieoczekiwanie z pomocą Norbertowi przyjdzie Patrycja, właścicielka lokalu. Zapytana, jak można się jej odwdzięczyć, nachyli się do ucha Norberta i uwodzicielskim tonem oznajmi, że wystarczy, by dał jej swój numer telefonu... Zaimponuje mu, że wzbudził zainteresowanie takiej kobiety. Nie miałby nic przeciwko temu, żeby oddać jej dług w naturze. Będzie zresztą pewny, że i ona tego pragnie…

20 tys. za uratowanie życia

Wkrótce Kamila (Kazimierz Mazur) odwiedzi w szpitalu adwokat mężczyzny (Wiesław Kowalski), któremu uratował życie w parku linowym. Prawnik stwierdzi, że wątpi w zasadność przeprowadzonego przez niego zabiegu. Naraził więc zdrowie i życie jego klienta, który na skutek interwencji Hoffera trafił do szpitala. Nie mógł pracować, przez co stracił wiele poważnych zleceń. Doznał też stałego uszczerbku na zdrowiu, a leczenie jest drogie. Kamil wyjaśni adwokatowi, że jego klient miał wstrząs anafilaktyczny i nie przeżyłby bez natychmiastowej tracheotomii. Prawnik odpowie, że gdy Hoffer wykonywał zabieg, karetka była już w drodze i ratownicy zdążyliby pomóc choremu w sposób profesjonalny. W ramach ugody zażąda 20 tysięcy złotych odszkodowania za poniesione straty.

Kwestia ojcostwa

Kuba (Kacper Łukasiewicz) poprosi ojczyma (Łukasz Konopka) o pomoc w przygotowaniu referatu z biologii. Brzozowski powie, że musi wpisać do wykresu grupę krwi jego taty Andrzeja (Tomasz Schimscheiner). Nie mogąc dodzwonić się do ojca, przeszuka w domu stare dokumenty. Znajdzie kartę choroby Andrzeja z czasów, kiedy ten leżał w szpitalu.

Po powrocie z pracy Basia (Grażyna Wolszczak) zastanie męża i syna głowiących się nad zadaniem z biologii. Chłopak zapyta mamę, jak to możliwe, że ma inną grupę krwi niż ona i ojciec. Brzozowska skarci syna, że bez pozwolenia grzebał w dokumentach. Jej gwałtowna reakcja zdziwi zarówno Kubę, jak i Krzysztofa. Gdy zostanie sama, sprawdzi w internecie stronę dotyczącą grup krwi i wykluczenia ojcostwa…

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.