Reklama
  • Piątek, 22 lipca 2016 (11:00)

    Na Wspólnej. Marcin zapała chęcią zemsty na Januszu

Odc. 2315. Brzozowska zakaże mężowi ścigania Adriana, bo inaczej nie będą razem.

Znowu razem

Basia (Grażyna Wolszczak) poprosi męża (Łukasz Konopka) o wybaczenie za niesłuszne oskarżenia pod jego adresem. Wytłumaczy, że wcześniej mocno nadszarpnął jej zaufanie. Krzysztof przyzna, że nie jest ideałem, ale nigdy nawet nie spojrzał na inną kobietę. Półżartem wypomni jej, że sama nie jest taka święta, skoro dawała się podrywać Malewiczowi (Rafał Gerlach).

Reklama

Basia zapewni męża, że Leszek nigdy nie miał u niej najmniejszych szans, choć nie powinna mu dawać nadziei. Obaj synowie Basi ucieszą się, że mama pogodziła się z Krzysztofem. Na osobności Brzozowska postawi mężowi warunek: ma przestać ścigać Baliszewskiego (Piotr Jankowski) i szukać zemsty. Bo ciągłe wojowanie gubi go i prowadzi w ślepy zaułek.

Racje sadysty

Marcin (Piotr Nowak) będzie chciał od razu rozprawić się z byłym wychowawcą z sierocińca (Mirosław Baka), ale Brzozowski (Robert Kudelski) nie zgodzi się na to.

Uzna, że najpierw trzeba zebrać o Szymaniaku jak najwięcej informacji, a potem obmyślić plan zemsty. Jednak podczas spotkania z Januszem wrócą do niego traumatyczne wspomnienia i nie wytrzyma – powie, że jest jednym z chłopców, których w przeszłości dręczył jako wychowawca w domu dziecka.

Przypomni mu system kar, który stosował wobec swoich podopiecznych. Szymaniak nonszalancko stwierdzi, że gdyby nie dyscyplina, jaką narzucił Michałowi i innym dzieciakom, skończyliby w rynsztoku, a tak wyrośli na porządnych ludzi. Brzozowski, podenerwowany do granic możliwości, wyzwie go od sadystów.

Pawełek ocalony!

Po operacji Pawełek (Maksymilian Dobrowolski) nie będzie mógł się doczekać, kiedy wyjdzie ze szpitala i zacznie grać w piłkę. Zapyta tatę (Marcin Popczyński), dlaczego nie przyszli wcześniej do lekarza. Nieczycki ze łzami w oczach przeprosi syna, że swoim uporem naraził go na tak długie cierpienia. Tymczasem Babiński (Krzysztof Bochenek) zjawi się w szpitalu i wzburzony zarzuci Hofferowi (Kazimierz Mazur), że nasyła na niego dziennikarzy i próbuje oczernić.

Kamil zachowa spokój. Nie bez ironii wyjaśni, że chciał tylko pokazać, na czym polegają jego rewelacyjne metody uzdrawiania. Mężczyzna stwierdzi, że Kamil jest kiepskim lekarzem i zazdrości mu zaufania, jakie pokładają w nim chorzy. Nieoczekiwanie do dyskusji włączy się Nieczycki. Czy ostrzeże innych pacjentów oszusta?

Urodziny bez dzieci

Pan Stanisław (Wojciech Pokora) dostanie prezent urodzinowy, ale nie wykaże najmniejszego zainteresowania podarkiem. Od razu domyśli się, że jak zwykle córka przesłała mu sweter albo koszulę. Okaże się, że miał rację. Monika (Sylwia Gliwa) zobaczy stos podobnych ubrań, które otrzymał wcześniej od dzieci.

Poskarży się, że ani razu go nie odwiedzili. Cieślikowa postanowi zadzwonić do córki Niemirowicza. Ta odetchnie z ulgą, kiedy dowie się, że z jej ojcem wszystko w porządku. Mimo to, gdy Monika zaprosi ją na uroczystość z okazji urodzin ojca, stwierdzi, że prawdopodobnie nie będzie mogła przyjechać. Obieca, że przekaże zaproszenie bratu, choć przyzna, że jemu też ciężko będzie się wyrwać z Londynu. Ostatecznie pan Stanisław spędzi swoje urodziny w barze u Ziębów.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.