Reklama
  • Piątek, 12 sierpnia 2016 (13:05)

    Na Wspólnej. Czy Joanna nakłoni Bogdana do urlopu ojcowskiego?

Reklama

Plany na emeryturę

Rafał (Lech Mackiewicz), który nie wie o romansie ukochanej (Katarzyna Walter) ze stażystą, zjawi się w kancelarii i uradowany oznajmi Agnieszce, że postanowił kupić od znajomego działkę z domem na wsi.

Zdziwi się, że Olszewska nie okazuje z tego powodu radości, jakiej się spodziewał. Prawniczka stwierdzi, że nie mają nawet czasu, żeby posiedzieć u siebie w ogrodzie, a tym bardziej wyjeżdżać gdzieś daleko za miasto. Nie spodoba jej się też wizja długoletniego spłacania kredytu, który musieliby wziąć na zakup domu i ziemi. Lecz Sobczak zapewni, że wszystko dobrze przemyślał.

– Za jakiś czas, gdy przejdziemy na emeryturę, takie miejsce będzie dla nas jak znalazł – skwituje. Czy Agnieszka będzie miała ochotę na snucie tak dalekosiężnych planów?

Róże w podziękowaniu

Nieoczekiwanie Tadeusiak (Dariusz Wnuk) zjawi się w kancelarii Weroniki (Renata Dancewicz) i wręczy jej bukiet kwiatów w podziękowaniu za wszystko, co dla niego uczyniła.

Oznajmi też, że chyba zrobił dobre wrażenie na pracownicy opieki społecznej. Po chwili doda, że niestety Olga (Gabriela Frycz) nie wycofa pozwu, bo dowiedziała się od kogoś o akcji, w której zginął jego partner, nie chce więc, by jej syn wychowywał się przy nim, w atmosferze przemocy i zagrożenia.

Skruszona Weronika przyzna się do tego, że to ona powiedziała Tadeusiakowej o zdarzeniu. Wyjaśni Robertowi, że martwiła się o niego i chciała się dowiedzieć, czy nic mu nie jest. Policjant nie obrazi się o to i obieca Roztockiej, że wróci prosto do domu i nie zrobi żadnego głupstwa.

Krok od śmierci

Nocą Bogdan (Wojciech Brzeziński) dostanie telefon ze szpitala, do którego przywieziono Kasię (Julia Chatys). Gdy tylko się tam zjawi, lekarz powie, że jego córka miała zapaść i dotąd nie odzyskała przytomności. Stwierdzi, że prawdopodobnie przyczyną zaburzeń było zażycie któregoś z dopalaczy.

Doda, że ustalenie, co to był za środek, znacznie ułatwiłoby lekarzom wybór odpowiedniego antidotum. Bogdan uzna, że wszystkiemu winien jest Dominik (Mateusz Gąsiewski) i rzuci się na niego z pięściami.

Chłopak będzie się zarzekał, że nie proponował Kasi żadnych narkotyków. Wyjaśni, że pokłócili się na imprezie i dziewczyna na jakiś czas zniknęła mu z oczu, a potem on postanowił wrócić do domu. Po chwili lekarz oznajmi Bergowi, że jego córka odzyskała przytomność.

Rodzinny kryzys

Kolejne zawirowania czekają Joannę (Anna Cieślak) i Bogdana (Wojciech Brzeziński). Tym razem pójdzie o sprawy ambicjonalne i podział ról w małżeństwie. Oto Berg bez ogródek zasugeruje żonie, że powinna zawiesić działalność swojej firmy i zamknąć klinikę dla zwierząt.

Bergowa nie zechce nawet o tym słyszeć. Dojdzie do wniosku, że mąż powinien wziąć na siebie część obowiązków związanych z wychowaniem ich wspólnej córeczki Michalinki. Uzmysłowi mu, że zarabia więcej od niego i bez jej dochodów nie dadzą sobie rady.

Zacznie nalegać, żeby mąż jej pomógł, lecz ten stanowczo odmówi. – W mojej firmie jeszcze żaden facet nie poszedł na urlop ojcowski – stwierdzi Berg. – Nie zamierzam być pierwszym i wystawiać się na pośmiewisko kolegów.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.