Reklama
  • Piątek, 12 sierpnia 2016 (13:06)

    Na Wspólnej. Błażej zarzuci Oli, że go oszukała

Reklama

Ola mówi Dagmarze, że zakochała się w Błażeju. Przyjaciółka radzi, by jak najszybciej poinformowała o tym Klaudię. Jednak Zimińska odwleka ten moment, bo bardzo obawia się reakcji partnerki. Nie przeszkadza jej to jednak umówić się na kolejną randkę z Błażejem. Kilka dni później, gdy Ola wychodzi z uczelni, ktoś nagle podchodzi do niej od tyłu i zasłania oczy. Okazuje się, że jest to Klaudia.

Dziewczyna przyjechała z Amsterdamu, bo nie mogła już dłużej znieść tęsknoty za ukochaną. Natychmiast, nie zważając, że znajdują się w miejscu publicznym, namiętnie całuje Zimińską. Całą scenę widzi nadchodzący Błażej. Ola go nie zauważa, ale wreszcie przeprowadza poważną rozmowę z Klaudią. Gdy potem dzwoni do ukochanego, jest zaskoczona, że ten nie odbiera.

Jej zdumienie jest jeszcze większe, gdy w czasie prowadzonej przez siebie audycji radiowej, Błażej informuje słuchaczy, że ukochana go zdradziła. Skonfundowana Zimińska jedzie na tor wakeboardowy, na którym spodziewa się zastać chłopaka. Jednak nie jest on skory do wyznania, o co ma pretensje do Oli. W końcu jednak wybucha i wykrzykuje, iż nie zamierza rywalizować o serce Zimińskiej z... dziewczyną.

Poważna groźba

Michał umawia się na spotkanie z Januszem. Marcin chce mu towarzyszyć i od razu wyrównać rachunki z sadystycznym wychowawcą z domu dziecka. Brzozowskiemu jednak udaje się powstrzymać przyjaciela – tłumaczy mu, że do zemsty warto dobrze się przygotować i najpierw zebrać informacje o byłym prześladowcy. Jednak podczas spotkania, Michał sam ulega emocjom... Kinga błaga ukochanego, by przestał myśleć o zemście na swoim byłym oprawcy. Brzozowski obiecuje, że będzie trzymał się z daleka od Janusza. Ale nie udaje mu się powstrzymać wściekłego Marcina.

Mężczyzna spotyka się z Szymaniakiem i rzuca się na niego z pięściami. Jednak Janusz szybko sprowadza przeciwnika „do parteru”. Tymczasem Michała ciągle prześladują okrutne wspomnienia z dzieciństwa. Wizja katującego go wychowawcy często pojawia się w jego snach. Kinga próbuje wytłumaczyć mężowi, że zemsta mu nie pomoże. Mimo próśb ukochanej, Brzozowski czeka na Janusza pod jego biurem. Gdy mężczyzna wychodzi, grozi mu śmiercią.

Rodzina zastępcza

Nadchodzi dzień urodzin pana Stanisława. Monika jest zdziwiona, gdy okazuje się, że córka jej podopiecznego zamiast odwiedzić ojca, tylko przysłała mu sweter w prezencie. Przygnębiony pan Stanisław pokazuje Cieślikowej swoją szafę – jest pełna podobnych swetrów i koszul... Staruszek wyznaje swojej opiekunce, że nie widział dzieci od wielu lat. Monika dochodzi do wniosku, że tej sprawy nie można tak zostawić i postanawia działać. Pierwszym jej ruchem jest telefon do córki pana Stanisława.

Jednak szybko okazuje się, że kobieta nie jest specjalnie zainteresowana losem ojca i zdecydowanie odmawia przyjazdu na urodzinowy poczęstunek. Maria, której córka opowiada tę smutną historię, niemal natychmiast znajduje rozwiązanie. Sugeruje, by Monika przywiozła szacownego jubilata do ich baru, a ona już zajmie się odpowiednią oprawą tego uroczystego dnia. Okazuje się, że najtrudniejszym do wykonania punktem planu Ziębowej jest przekonanie staruszka do eskapady. Ale Cieślikowa nie zamierza się poddawać. Tak długo nagabuje pana Stanisława, że ten w końcu dla świętego spokoju pozwala zawieść się na Wspólną. A ciepłe przyjęcie w bistro Ziębów przywraca mu chęć do życia.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.