Reklama
  • Piątek, 7 października 2016 (13:05)

    Na Wspólenj. Mania straci przytomność w wypadku na motocyklu

Himalaista Radek niespodziewanie straci przytomność, a Mania – w wyniku wypadku na motocyklu – będzie w śpiączce.

Reklama

Tuż przed wyprawą w Himalaje Wichrowski (Piotr Michalski) zasłabnie podczas treningu. Jakiś czas później straci przytomność. Ewa (Ewa Gawryluk) zadzwoni po pomoc. Po przeprowadzeniu badań Kamil (Kazimierz Mazur) stwierdzi, że nie wykazały one nic niepokojącego. Pacjent dostanie jednak holter, który na bieżąco będzie monitorował pracę jego serca. Radek uzna to za zbędne. Powie, że był osłabiony długim treningiem, podczas którego nic nie jadł. Hoffer wyjaśni mu, że konieczne jest zbadanie przyczyny jego zasłabnięcia.

Od arytmii do rozrusznika

Po powrocie do domu Radek potwierdzi swój udział w wyprawie. Ale zapewni Ewę, że nie jest szaleńcem i jeśli wyniki z holtera okażą się złe, nie będzie upierał się przy wyjeździe na wyprawę. Dozna szoku, gdy dowie się, że ma arytmię serca i musi zostać w szpitalu. Po przeprowadzeniu badań Ostrowski (Marek Kalita) oznajmi Wichrowskiemu, że jego choroba rozwinęła się do tego stopnia, że za późno na leczenie farmakologiczne. Konieczne jest wszczepienie rozrusznika serca… W obecnym stanie nie miałby szans przeżyć w tak ekstremalnych warunkach jak wyprawa na ośmotysięcznik. I o ile z rozrusznikiem można normalnie żyć, o tyle chodzenie po górach jest niewskazane. Mimo ostrzeżeń, Wichrowski zarezerwuje lot do Pakistanu.

Zderzenie z szaleńcem

Pod wpływem próśb Mani (Zuzia Kaszuba) Wojtek (Wojciech Błach) obieca córce, że po szkole zabierze ją na lody. Pojadą jego motocyklem. Po wyjeździe na osiedlową uliczkę, zza zakrętu wyłoni się auto i uderzy w maszynę Szulca, po czym sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia. Wojtek, poraniony i na wpół przytomny, podniesie się po chwili i zobaczy nieprzytomną córkę... Gdy trafią do szpitala, Wojtek zadzwoni do żony (Anna Guzik-Tylka) i powie jej, że ich córka miała wypadek. Żaneta natychmiast przyjedzie na OIOM. Kiedy usłyszy, co zaszło, całą złość i żal przerzuci na Wojtka.

Poważny stan

Lekarz oznajmi rodzicom, że Mania miała uraz głowy i jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest poważny. Jakiś czas później okaże się, że musi zostać zoperowana, bo w mózgu pojawił się krwiak, którego natychmiast trzeba usunąć. Żaneta nie pozwoli Wojtkowi nawet zbliżyć się do siebie...

Świat Seriali

Zobacz również

  • Norbert i Bruno pierwszy raz tańczą dla tłumu kobiet. Natomiast Roztocka próbuje skłonić Żbika do rozstania z jej przyjaciółką. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.